Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oheň - Pyrokineze

23. 2. 2011

Oheň - Pyrokineze

Cvičení. Element ohně má vlastnosti horka a expanze. Představte si, že oheň obklopuje vaše tělo a rozšiřuje se až na hranice vesmíru. Představte si dále, že s každým dechem do sebe nasáváte ohnivé horko. Když se koncentrujete, představte si, jak vaše tělo v sobě akumuluje tolik horka, že ho začínáte vyzařovat do okolí. Na začátku silou imaginace zahřejte své tělo, jako byste měli horečku. Pak stejným počtem dechů vydechujte ohnivé horko, dokud nebudete opět zcela prázdní.
 
 
 
Komentář. Pro někoho bude toto cvičení velmi jednoduché. Takoví lidé se narodili se schopností kontrolovat oheň vůlí. Mohou rozpustit sníh na střeše v zimě, když si přejí zahřát místnost nebo donutit jiné lidi k poslušnosti silou sugesce. Pro někoho bude radost pracovat s ohněm. Je energický, jasný, dynamický a plný života.
 
Druhý extrém představují lidé, kterým bude vyvolání pocitu ohně trvat celé roky cvičení. A až se jim konečně podaří ovládnout tuto ohnivou energii, budou mít i nadále pocit jistého nebezpečí plynoucího z ohnivého živlu - je v něm něco hrozivého a strašidelného. Jinými slovy, existuje široká škála reakcí na oheň. Každopádně je však důležité sledovat jednotlivá cvičení, aby mohl člověk s plným vědomí posoudit vyvolané efekty.
 
Je také dobré vybavit si několik dřívějších zkušeností s ohněm, abyste se naladili na jeho vlastnosti. Uvažujte nad celým spektrem tělesných pocitů, které souvisejí s horkem. Vzpomeňte si na horkou lázeň, teplo v autě v létě, v sauně, písek na rozpálené pláži, poušť, posezení u ohniště, otevírání žhavé trouby, vaření na grilu atd. Taky jste se možná někdy spálili ohněm. Viděli jste vybuchnout auto, nebo jste byli svědky lesních požárů, sopečných erupcí. Oživte si tyto vzpomínky a zážitky a zůstaňte při nich jako nezávislí pozorovatelé.
 
V několika ze svých dialogů se salamandry jsou jednoduché meditace k naučení reprodukování pocitu horka skrze imaginaci. Tapheth mi například navrhnul studovat základní druhy ohně, které se produkují v přírodě a technice. Pro Taphetha má každý druh ohně psychologickou a duchovní kvalitu.
 
Pokud máte potíže s produkováním pocitu tepla skrze imaginaci, zkuste pracovat více s emocionálním aspektem ohně. Hrajte si s představou jako byste volně asociovali nebo měli denní snění. Představte si, že připravujete táborák. Představte si celý postup a jednotlivé detaily. Poslouchejte zvuk hořícího dřeva, listí a chrastí. Cítíte kouř. Sledujte jazyky plamenů. Cítíte horko na tváři. Něco si na ohni ohříváte a pak to jíte.
 
Pokud si chcete zkusit náročnější imaginaci, představte si salamandra, který má oheň za svůj domov. Máte zodpovědnost za vulkány. Nutíte magma uprostřed země vystoupat nahoru. Pronikne povrchem a vytvoří kráter v sopce, vyhrne se láva, která dává vzniknout horám a celým ostrovním řetězcům. Představte si, že to děláte po celé milióny let.
 
Ohnivý element má také lidskou stránku, kterou představují do jisté míry ohnivá znamení v astrologii - Beran, Lev a Střelec. Zkuste studovat tato znamení. Zkoumejte lidi, kteří mají velkou sílu vůle a charisma. Představte si, že jste těmito lidmi, takže cítíte jejich sílu.
Zdroj:http://www.mujsvetmagie.estranky.cz/stranka/ohen
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Magie

(Lm, 7. 12. 2014 21:21)

Čarodejnice se zrodili z popela dračiho tak popros dabla jenž umři!

Magie

(Lada, 7. 12. 2014 21:12)

Čarodejnice bili z popela dračiho popros dabla jenč umři!